Již v úterý 16. března 2021 začínají krajská kola 5. ročníku Ekonomické olympiády. Zúčastní se jich celkem 1 195 studentů z 339 středních škol. Součástí bude i doprovodný program v podobě online panelových diskuzí, které se uskuteční ve čtvrtek 18. března. Panely se zaměří na změnu stylu výuky v souvislosti s pandemii covid-19 a také na aktuální téma udržitelnosti velkých firem.
Letošní krajská kola se vzhledem k aktuální situaci budou konat v online prostředí. Na účastníky čeká 25 uzavřených otázek z oblastí ekonomie a financí, na jejichž zodpovězení mají časový limit 40 minut. Nejlepších 50 studentů postoupí do červnového celostátního finále.
Firemní hodnoty a strategie z pohledu udržitelnosti
První diskuzní panel, který doplní krajská kola, se bude věnovat udržitelnosti velkých firem. Jedná se o široké téma, které se promítá do mnoha aspektů našich životů. Velmi diskutované je i na půdě velkých společností. Cílem panelu je najít odpovědi na otázky týkající se budoucího vývoje organizací z pohledu udržitelnosti a jejich vlivu na další generace. A to nejen v kontextu životního prostředí, růstu sociálních výdajů, stárnoucí populace, ale také zahraniční politiky či využívání levné pracovní síly. Do diskuze se zapojí zástupci Komerční banky, České asociace pojišťoven, PwC Česká republika či společnosti Kooperativa. Debatovat se bude také o tom, jak současná situace změnila vize a plány společností právě v oblastech životního prostředí, vědy či vzdělání.
Jak pandemie ovlivnila výuku?
Tématem druhé panelové diskuze bude vliv pandemie na formu a styl výuky. Diskutovat budou zástupci Vysoké školy finanční a správní, Ekonomicko-správní fakulty Masarykovy univerzity a Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Pozornost bude věnována také inovacím spojeným s online výukou či budoucnosti online vzdělávání. Veřejnost může oba diskuzní panely zcela zdarma sledovat online na YouTube kanále INEV.