Sebeobrana pro všechny
O lektorce: Linda Štucbartová je zakladatelkou projektu Sebeobrana pro všechny a držitelkou nejvyššího stupně instruktorské kvalifikace ESD Level 4. Více než 20 let se věnuje problematice leadershipu a diverzity, podpoře žen ve vedení a propojení vědy a businessu. Její kariérní působení zahrnuje vedení Diplomatické akademie Ministerstva zahraničních věcí, působení ve Škoda Auto a.s., pomoc s rozjezdem vzdělávacího startupu Atairu. V Česko- izraelské smíšené obchodní komoře má na starosti vedení sekce Věda, výzkum a inovace. Za nejnovější společensky prospěšný projekt Sebeobrana pro všechny získala ocenění Srdcař roku hlavního města Prahy v roce 2022, nominaci na Ženu roku 2022 a nominaci jako Diversity Role Model regionu střední a východní Evropa v roce 2023. Projekt Sebeobrana pro všechny vede společně se svojí dcerou Ladou Jirkalovou, studentkou medicíny 2. LF UK.
Seznamte se s metodikou Empowerment Self Defense neboli Sebeobrana pro všechny, která se věnuje komplexnímu přístupu vzdělávání zaměřeného právě na prevenci násilí a agresivity. Co si představíte pod pojmem sebeobrana? Bojové sporty či bojová umění a příslušné hmaty a chvaty? Nebo dovednosti spojené s kompetencemi konfliktu předcházet, znalost komunikace či schopnost požádat o pomoc nebo poskytnout podporu? Jak reagovat na narůstající statistiky násilí a agresivity, kdy každá 3. žena, každé 4. dítě, každý 6. chlapec a každý 10. muž se setká s násilím vůči vlastní osobě v průběhu života? A jelikož více než 80% násilí pochází od osob nám známých, fyzické hmaty a chvaty nejsou vždy řešením. Osvojte si pět základních principů sebeobrany: Mysli, Zakřič, Utíkej, Bojuj a Sdílej. Co Vás čeká? 5 principů sebeobrany Jak zařadit diskuse o bezpečí a sebeobraně do běžné výuky Jak podporovat vhodnou komunikaci, dobré vztahy a sdílení Naučíte se vyvrátit nejčastější mýty související se sebeobranou Podpoříte rozvoj kompetencí v oblasti zodpovědnosti za vlastní bezpečí
Seznamte se s metodikou Empowerment Self Defense neboli Sebeobrana pro všechny, která se věnuje komplexnímu přístupu vzdělávání zaměřeného právě na prevenci násilí a agresivity. Co si představíte pod pojmem sebeobrana? Bojové sporty či bojová umění a příslušné hmaty a chvaty? Nebo dovednosti spojené s kompetencemi konfliktu předcházet, znalost komunikace či schopnost požádat o pomoc nebo poskytnout podporu? Jak reagovat na narůstající statistiky násilí a agresivity, kdy každá 3. žena, každé 4. dítě, každý 6. chlapec a každý 10. muž se setká s násilím vůči vlastní osobě v průběhu života? A jelikož více než 80% násilí pochází od osob nám známých, fyzické hmaty a chvaty nejsou vždy řešením.